Diana Mermer

Diana mermer Türkiye’nin dünyaya tanıttığı yeni bej mermer çeşitleri arasındadır. Hareketli yapısı sayesinde yüksek metrajlı projelerinde klasik mermer çeşitlerine alternatif doğaltaş arayanlara önemli fırsat sunan Diana mermer; yurtiçi ve yurtdışı birçok projede uygulanmıştır.

Mermer ocağımızın homojen yapısı sayesinde geniş mekan uygulama projelerinde rahatlıkla tercih edilebilecek durumunda olduğundan hem iç mekan hem de dış mekan uygulamalarında kullanılabilmektedir.

Dekoratif yapısı sayesinde uygulandığı mekanları güzelleştiren mermer çeşitlerinden olan Diana mermer; müşteri talebine göre ham, honlu, cilalı, eskitme yüzeyli olarak mermer fabrikalarında üretilebilmektedir.

Müşteri talebine göre farklı dekoratif ürünlerde de kullanılan mermer çeşitlerinden olan Diana mermer; genellikle patlatma, mozaik, lavabo, mutfak ve banyo tezgahı ile çeşitli süs ürünlerinin üretiminde kullanılmaktadır.

Akdeniz Bölgesinde Korkuteli ocağımızda blok olarak çıkarılan bu mermer yüksek teknolojiye sahip fabrikalarda işlenerek satışa sunulması nedeniyle plaka ve ebatlı ürünleri kalite olarak en yüksek seviyededir.

İleri teknoloji makineleri sayesinde ocak işletme maliyetlerinin düşmesi ve üretim hattında daha yüksek kaliteli ürün üreten makinelerin tercih edilmesi sayesinde fiyat/kalite oranı olarak dünyada ki birçok rakiplerine oranla avantaj sağlamıştır.

Geniş mekan projelerinde ana mermer olarak tercih edilmesi nedeniyle genellikle 2X60X60 ebatlarında üretilen Diana mermer; arzu edilmesi durumunda farklı ebatlarda da üretilebilmektedir.

Yüksek hareketliliğe sahip mermer çeşitlerinden olması ve mermer çeşitleri ile uyumlu çalışması nedeniyle, genellikle ana proje mermeri olarak uygulanmaktadır.

Sertliği, cila alma kapasitesi ve dayanıklılığı ile mamül halde yer aldığı projelerde görsel bir güzellik sunmaktadır.

Çin, Hindistan, Arap ve Avrupa pazarında blok ve plaka olarak ihtacatta yerini almıştır.

Firmamızın ihracatlık blok üretiminde deneyimli kalifiye kadrosu ve İş makinası parkuru ile aylık 4000 Ton üretimi mümkündür.